Ginekolog dluga 48 krakow

Kolposkop jest istotne urządzenie w sztuce ginekologa, a przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić opinię na układ czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak pamiętać, iż zbyt niska cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co oddaje się pejoratywnie na grup obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dziś parametry układu optycznego posiadają największe znaczenie. Warto zaciekawić się miejscem prac soczewek z znanego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a ponadto jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest też bardzo istotnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale i delikatny krok w jakiejkolwiek płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to następne istotne cesze dobrego sprzętu.

Jeżeli idzie o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki były się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest maksymalna moc światła także możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, albowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być obsługiwane jednorącz.